Technologie vyšívání

Používáme několik druhů vyšívacích technik a to podle požadavků zákazníka, druhu použitého materiálu apod.  Nejběžnější technologií je klasická výšivka a nášivka. Téměř u všech ale platí, že jedna výšivka může obsahovat až 15 různých barev.

výšivka kotvaKlasická výšivka

Nejrozšířenější druh výšivky se používá prakticky na trička, košile, mikiny, bundy, čepice, tašky, ručníky, ubrusy, povlečení apod. Je možné vyšívat jak na nastřihané díly určené k sešití tak i na hotové výrobky, Jednudoše řečeno: co upneme do vyšívacího rámu a čím projde jehla, tam dokážeme zhotovit výšivku. Rozměr výšivky je možný do velikosti 40 x 30 cm, u kšiltovek je výška výšivky až 5,5 cm (dle možností konkrétní kšiltovky).


Nášivky pro paintballový klubNášivka

Nášivka je prakticky klasická výšivka zhotovená na podkladový materiál, opatřená převážně po obvodu saténovým stehem pro dobře přišití a poté kolem tohoto obvodu obstřižena. Nášivku je možné potom aplikovat na cokoliv přišitím, nalepením, nažehlením či pomocí suchého zipu. To samozřejmě podle možností zvoleného materiálu na který je nášivka určena. Nášivky zhotovujeme převážně na emblémový filc, na které výšivka nejlépe vypadá, nedeformuje se. Samozřejmě, že můžeme nášivku zhotovit i na jiný podkladový materiál.


aplikace na kšiltovkuAplikovaná výšivka

Efekt této technologie je tvořen vloženým přídavným materiálem, který je následně obšit po obvodě výšivky převážné saténovým vzorem. Materiál výšivky se volí podle požadavku na vzhled a použití (saténové látky, plyš, filc apod). Používá se u dětských oděvů, dále pak tam ,kde je potřeba nahradit velký počet stehů - vlajky, velké nápisy, čísla na dresy apod.. Výšivka pak není tvrdá jako při použití celoplošného vyšití technikou tatami.


3D výšivka3D výšivka

Je oblíbenou metodou jak zefektivnit jakoukoliv výšivku. Za pomocí unikátní výplňové pěnové hmoty, která zůstane zachována pod výšivkou, vznikne prostorový efekt požadovaného vyšitého motivu. Takovéto výšivky jsou omezeny především velikostí a druhy jednotlivých stehů. Jelikož tento druh výšivky nelze aplikovat na každý materiál a ne každý motiv lze touto metodou vyšívat, je nutné předem tuto výšivku s námi konzultovat.


ukázka křížkové výšivkyKřížková výšivka

Křížkový steh patří k tradičním technikám ruční výšivky a používá se především v segmentu dětské módy nebo bytových doplňků. Strojově vyšitá výšivka touto technikou je navíc přesná dají se tak vytvářet velice hezké, vzhledově náročné a efektivní vzory.